KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12066163
*
nr 1206 6163
Harry Kampf
(1926-1989), Sverige
Oljemålning, 1978, "Biljettkiosken, Djurgården". Olja på pannå, med batteriklocka, 56x47
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:47:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 21:29:35
1
600 kr
20/9 19:09:56
2
700 kr
20/9 22:58:12
3
1.000 kr
23/9 15:25:08
4
900 kr
23/9 15:25:08
3
1.000 kr (Budbetjänt)
23/9 15:26:24
4
1.100 kr
24/9 19:34:27
5
1.500 kr
24/9 19:38:21
3
1.300 kr
24/9 19:38:21
5
1.400 kr (Budbetjänt)
24/9 19:38:41
3
1.500 kr
24/9 19:38:41
5
1.500 kr (Budbetjänt)
24/9 19:38:57
3
1.600 kr
24/9 19:42:26
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: batteriklocka harry kampf olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Harry Kampf
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Läs om budbetjänten
nr 1206 6163
Harry Kampf
(1926-1989), Sverige
Oljemålning, 1978, "Biljettkiosken, Djurgården". Olja på pannå, med batteriklocka, 56x47
Harry Kampf, svensk fotograf, född 1926, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 21:29:35 | 1 | 600 kr |
20/9 19:09:56 | 2 | 700 kr |
20/9 22:58:12 | 3 | 1.000 kr |
23/9 15:25:08 | 4 | 900 kr |
23/9 15:25:08 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
23/9 15:26:24 | 4 | 1.100 kr |
24/9 19:34:27 | 5 | 1.500 kr |
24/9 19:38:21 | 3 | 1.300 kr |
24/9 19:38:21 | 5 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
24/9 19:38:41 | 3 | 1.500 kr |
24/9 19:38:41 | 5 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
24/9 19:38:57 | 3 | 1.600 kr |
24/9 19:42:26 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: batteriklocka harry kampf olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30